Pojištovny

Informace z pojištoven

AEGON kupuje 50% podíl v brazilské životní pojišťovně

By admin • Feb 3rd, 2009 • Category: AEGON

AEGON koupil 50% podíl v Mongeral SA Seguros e Prevedencia, šesté největší životní pojišťovně v Brazílii. Ředitel koncernu, Alex Wynaendts, řekl, že tento krok posílí pozici AEGONu v Latinské Americe Americe, která představuje klíčový trh s růstovým potenciálem.

AEGON plánoval svou expanzi do Latinské Ameriky již několik let. V roce 2006 podepsala skupina joint venture kontrakt se společností Seguros Argos, jednou z největších mexických životních pojišťoven. Dvě společnosti ze skupiny - AEGON Direct Marketing Services and Transamerica Reinsurance již navíc v Brazílii působí.

Partnerství zapadá do dlouhodobé strategie mezinárodní expanze AEGONU a odpovídá zaměření finančních zdrojů na oblasti s vysokým růstem a návratností. Helder Molina, Ředitel pojišťovny Mongeral považuje toto partnerství za prospěšné, protože poskytne pojišťovně „dodatečnou sílu a know how pro rozvíjení další činnosti v Brazílii“.

Akvizice je zároveň jasným důkazem silné finanční pozice AEGONu, která společnosti dovoluje i v této době expandovat. „Momentálně se všichni zaměřují na krizi na bankovní trhu. Je to pochopitelné, ale zároveň nesmíme zapomínat na budoucnost. AEGON pokračuje ve svém rozvoji,“ uvedl Alex Wynaendts.

Mongeral se specializuje na životní pojištění včetně skupinového pojištění, penzijní zabezpečení a spoření. Společnost je jedním z největších distributorů penzijních plánů odborových svazů v Brazílii. Zároveň se jedná o nejstarší životní pojišťovnu v zemi. Vznikla v roce 1835 a v současné době má zhruba 44 poboček, které poskytují služby asi 350 tisícům zákazníků v celé zemi. Tržby společnosti v roce 2007 činily zhruba 121 mil. EUR. Brazílie přitom má téměř 190 mil. obyvatel a je nejlidnatější zemí Latinské Ameriky. Propojištěnost v životním pojištění je stále, oproti rozvinutým trhům v západní Evropě a Severní Americe, extrémně nízká, nicméně v poslední době stoupá díky nedávné politické reformě a ekonomickému růstu země.

Tagged as: ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Comments are closed.