Pojištovny

Informace z pojištoven

AEGON vstupuje na japonský trh

By admin • Sep 3rd, 2009 • Category: AEGON

AEGON vytvořil novou joint venture společnost s životní pojišťovnou Sony Life působící v Japonsku a získal povolení k podnikání od japonských regulatorních úřadů. Nová společnost začne, pod názvem AEGON Sony Life Insurace Co. Ltd. nebo také ASLIC, podnikat na japonském trhu na konci tohoto roku.

ASLIC se na začátku zaměří především na produkt “variable annuities” – segment trhu, kde očekává v dalších letech výrazný nárůst. Produkty bude distribuovat prostřednictvím sítě finančních poradců Sony Life a také prostřednictvím bankovních poboček a dalších finančních institucí.

Pro AEGON představuje vstup na japonský trh další krok na jeho cestě po Asii. V minulých letech společnost vstoupila do Číny a Indie. V těchto zemích díky ekonomickému růstu a růstu životní úrovně obyvatel výrazně roste poptávka po životním pojištění, což je pro AEGON velká příležitost.

Partnerství se Sony Life dává AEGONu také možnost, jak se uchytit na “penzijním trhu” v Japonsku. Japonská populace stárne – již nyní jsou dva z pěti obyvatel přes 55 let, což je víc než v západní Evropě nebo v USA. Úspory a další osobní finanční prostředky japonských obyvatel (jejichž podstatná část je stále držena v hotovosti nebo na vkladových účtech) dosáhnou pravděpodobně v roce 1017 výše 19 bilionů USD.

Tagged as: ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Comments are closed.