Pojištovny

Informace z pojištoven

Agentura Moody’s potvrdila vysoký rating AXA Group

By admin • Mar 3rd, 2009 • Category: AXA

AXA Group, jedna z největších světových finančních skupin, zůstává důvěryhodnou institucí i v neklidném období světové finanční krize. Renomovaná ratingová agentura Moody’s potvrdila rating finanční síly AXA Group na stupni Aa3. Současně potvrdila i rating A2 pro prioritní nezajištěný dluh a A3 pro podřízený dluh skupiny. U všech těchto ratingů je stabilní výhled.
„Rok 2008 byl opravdu tvrdou zkouškou a potvrzení ratingu naší finanční síly je důkazem odolnosti AXA Group,“ uvedl Henri de Castries, předseda představenstva AXA Group.
Potvrzení ratingů agentury Moody’s odráží sílu AXA Group, její vhodnou diverzifikaci, silné provozní hotovostní toky vytvářené hlavními dceřinými firmami a obezřetný přístup k rezervám. Moody’s zejména očekává, že si skupina i přes slábnoucí ekonomické prostředí udrží vysokou úroveň základní ziskovosti.
V hodnocení agentura dále upozorňuje na velmi dobrou likviditu skupiny, za kterou stojí zlepšující se hotovostní pozice, celkem 6 miliard eur nečerpaných bankovních rezerv, absence významnějšího splatného dluhu v nadcházejících měsících a pozitivní čistý příliv kapitálu vykázaný v roce 2008. Vzhledem k takové likviditě je nepravděpodobné, že by byla skupina nucena odprodávat aktiva za současné nižší ceny, čímž se vyhne realizaci současných nerealizovaných ztrát.
Agentura navíc považuje finanční flexibilitu skupiny za dobrou bez ohledu na nestálost vnějšího prostředí. Skupina oznámila svůj úmysl navrhnout na výroční valné hromadě akcionářů schválení usnesení umožňující skupině vydat preferenční akcie až za dvě miliardy eur.
Poslední předcházející hodnocení ratingů AXA Group proběhlo 14. června 2006, kdy byly po oznámení akvizice pojišťovny Winterthur všechny ratingy potvrzeny se stabilním výhledem.

Tagged as: ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Comments are closed.