Pojištovny

Informace z pojištoven

Allianz penzijní fond v roce 2008 hospodařil se ziskem 220 mil. Kč

By admin • Mar 18th, 2009 • Category: Allianz

Praha, 17. března 2009 – Allianz penzijní fond vytvořil v roce 2008 zisk ve výši 220 milionů Kč, což představuje v meziročním srovnání nárůst o 9,4 %. Počet účastníků vzrostl na 123 tisíc (+ 6,3 %) a objem prostředků ve správě vzrostl o 11 % na 6,7 mld. Kč.

Allianz penzijní fond má jeden z nejnižších věkových průměrů účastníků (45 let). Meziročně se zvýšil průměrný měsíční příspěvek na účastníka (o 1,65 % na současných 493 Kč). O 9,8 % vzrostl i počet smluv s příspěvkem zaměstnavatele, kterých je nyní v portfoliu fondu 39 128. Zvýšila se i průměrná výše měsíčního příspěvku zaměstnavatele, a to na současných 717 Kč.

Předseda představenstva Allianz penzijního fondu komentuje výsledek roku 2008 slovy:

„Rok 2008, navzdory turbulencím a nejistotě vládnoucí na finančních trzích, považuji za velmi úspěšný. Allianz penzijní fond vytvořil celou třetinu celkového zisku segmentu penzijního připojištění na českém trhu. Tento zisk umožnila naše dlouhodobá, poměrně konzervativní investiční strategie zaměřená na udržitelný a stabilní růst. Dosáhli jsme ho ale také díky tomu, že máme dlouhodobě jedno z nejnižších nákladových procent mezi penzijními fondy – finanční výnosy prostě nespotřebováváme a zhodnocujeme jimi konta účastníků. Allianz penzijní fond má jasnou strategii pro rok 2009 – přinášet i v těchto těžkých ekonomických podmínkách a tvrdé konkurenci vysoké zhodnocení prostředků na úrovni loňského roku a kvalitní servis všem klientům.“

V roce 2008 prošel Allianz penzijní fond výraznou restrukturalizací interních procesů s cílem zvýšit jejich efektivitu. O efektivním hospodaření i procesech svědčí mimo jiné i skutečnost, že od roku 2004 Allianz penzijní fond – přes nárůst počtu klientů i objemu prostředků ve správě – nenavyšoval počet zaměstnanců.

Allianz penzijní fond je aktivním účastníkem diskuse o ideální formě transformace současného penzijního systému. Na podzim 2008 představil svá doporučení, založená na expertních analýzách, mnohaleté zkušenosti s fungováním stávajících systému penzijního připojištění a v neposlední řadě také na využití zahraničního know-how mateřské skupiny Allianz, ve formě tzv. 5 P – pět doporučení pro transformaci penzijního systému:

1. Potřebujeme nový systém penzijního spoření.

2. Předmětem transformace musí být samotný produkt, nikoliv nová forma poskytovatelů.

3. Produkt včetně pojištění invalidity, pracovní neschopnosti apod.

4. Poskytovatelem penzijního spoření by měly být pojišťovny s licencí.

5. Předefinování transformace současného systému.

Jako jeden ze dvou penzijních fondů působících v ČR nemusel Allianz penzijní fond k zachování své stability přistoupit k navýšení základního kapitálu v období finanční krize.

Tagged as: ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Comments are closed.