Pojištovny

Informace z pojištoven

AXA má nového šéfa HR

By admin • Feb 3rd, 2009 • Category: AXA

Praha, 8. ledna 2009
Novým ředitelem Útvaru personálního a právního se stal Ludvík Bohman. Ve skupině AXA působí od dubna loňského roku jako ředitel útvaru právního & compliance, od května i jako člen představenstva AXA pojišťovny a od září je rovněž členem představenstev společností AXA životní pojišťovna a AXA penzijní fond. Z titulu své funkce je nyní vedle oblasti právní odpovědný i za oblast lidských zdrojů skupiny AXA v ČR a SR. Dříve působil jako ředitel právního odboru v České pojišťovně.
Svou kariéru v pojišťovnictví zahájil v roce 1998 v Allianz pojišťovně jako právník společnosti. Do AXA ČR přišel z České pojišťovny, kde více než pět let úspěšně působil jako ředitel právního úseku. Od roku 2002 zde byl zodpovědný za rozsáhlé personální zeštíhlení, centralizaci a celkovou transformaci právní služby pojišťovny. V letech 2004 – 2008 zastával také funkci předsedy legislativní sekce České asociace pojišťoven (ČAP). V roce 2004 byl vyhlášen manažerským talentem roku finanční skupiny PPF v projektu Talent management pool.
Ludvík Bohman je absolventem právnické fakulty Univerzity Karlovy, kde své magisterské studium ukončil v roce 1997. Absolvoval zde rovněž rigorózní řízení, a získal tak v roce 2002 titul JUDr.
Ludvík Bohman je autorem odborné publikace „Zákon o pojistné smlouvě – komentář“ (nakladatelství LINDE). Má také zkušenosti s přednáškovou činností, a to jako odborný lektor „Institute for International Research“ či jako externí spolupracovník Technické univerzity Liberec, Hospodářské fakulty pojišťovnictví.
Ludvík Bohman je ženatý a má dvě děti.

Tagged as: ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Comments are closed.