Pojištovny

Informace z pojištoven

Hitem posledních měsíců se stalo investování s PETROLInvestem

By admin • Feb 27th, 2009 • Category: Allianz

Praha, 24. února 2009 – Na podzim loňského roku uvedla Allianz pojišťovna na trh unikátní typ jednorázového životního pojištění PETROLinvest. PETROLinvest se v posledních měsících stal doslova hitem: první dvě tranše v objemu 200 milionů Kč a 6 milionů eur byly vyprodány dlouho před vypršením doby prodeje. Proto Allianz pojišťovna připravila další, již třetí tranši, PETROLinvest 3. Objem tranše je 15 milionů eur.

PETROLinvest 3 je produkt investičního životního pojištění, jehož výnos je odvozen od vývoje ceny ropy v indexu WTI (West Texas Intermediate) v průběhu následujících 8 let. Má výborné předpoklady výrazného zhodnocení investice.

Jedinečnou vlastností je garance výnosu díky tzn. Lock-In systému, který spočívá v uzamknutí již dosaženého zisku. Systém uzamknutí získaného výnosu Lock-In garantuje, že výnos nemůže nikdy klesnout pod již jednou dosaženou úroveň.

U PETROLinvestu 3 byla ještě více posílena ochrana vložených investic tím, že výnos investice vychází z vývoje ceny ropy za celou dobu trvání investice, nikoliv pouze v průběhu posledního roku.

Samozřejmostí je 100% garance investované částky. V určitých intervalech je umožněn bezplatný částečný odkup, což klientovi dává prostor pro přizpůsobení investičního plánu své aktuální situaci.

PETROLinvest byl jedním z prvních pojistných produktů na trhu, který je vybaven tzv. produktovým listem. Produktový list obsahuje nejen všechny významné charakteristiky produktu, ale také míru rizikovosti investice a podrobné informace o skladbě podkladového aktiva. Klienti jej najdou ve formě ke stažení na speciální webové stránce ww.chytrainvestice.cz

Poznámka pro editory:

Allianz pojišťovna, a. s. je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Nabízí komplexní škálu pojišťovacích a investičních produktů pro soukromou i firemní klientelu. Allianz pojišťovna, a. s. je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, založeného v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz Kontakt, s.r.o.

Tagged as: , , ,

admin is
Email this author | All posts by admin

Comments are closed.